Zájezd do Polska

Vloženo: 30.5.2017 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 1040x
Ve dnech 23. a 24. 5. vycestovali žáci 9. ročníku a někteří sedmáci a osmáci na dějepisnou exkurzi do Polska. Cílovou stanicí byla Osvětim a následně Krakov a Vratislav.

Po překonání opravdu dlouhých téměř 500 km nás čekala prohlídka koncentračního tábora Auschawitz 1 a 3 km vzdálené Birkenau. Nutno říci, že atmosféra těchto míst nás dostala všechny. Obludnost událostí, které se tu za 2. světové války odehrály, jakoby tu stále setrvávala. Paní průvodkyně nám vyprávěla o spoustě těžkých osudech lidí, jejichž život tu byl násilně ukončen. Prohlídka trvala několik hodin, nikomu z nás ale nepřipadala dlouhá. Po Osvětimi nás čekal asi dvouhodinový přejezd do Krakova, na jehož okraji jsme byli ubytováni. Plni zážitků jsme se uložili ke spánku v novém a čistém hostelu. Druhý den byl na programu Krakov, královské město, pro Poláky významné jako pro nás Praha. Bohužel nás přivítal vydatným deštěm, ale i tak se nám královský hrad Wavel, postavený vysoko nad řekou Vislou, moc líbil. Dokonce jsme viděli i místního draka u sluje. Historické centrum města bylo přívětivé. Po Krakově už jsme jeli směr Čechy, v odpoledních hodinách nás ještě čekala krátká zastávka ve Vratislavi, jejíž centrum se nám také líbilo, všímaví našli spoustu různě skrytých trpaslíků, ve městě je jich přes 400. A pak už hurá domů. Do Jílového jsme dorazili hodinu před půlnocí. Pro mnohé z nás byl tento zájezd první návštěvou Polska. Jsme rádi, že jsme jeli a děkujeme našim učitelům, že nám takový zážitek zprostředkovali.

Žáci 9. A

PS. Za poskytnutí fotodokumentace z uvedené akce děkujeme panu Zdeňku Liškovi.