Školní poradenské pracoviště poskytuje bezplatné poradenské a konzultační služby žákům, jejich rodičům a pedagogům. Snaží se jim pomáhat při řešení výchovných a výukových potíží.

Tým ŠPP naší školy je tvořen výchovným poradcem, školním metodikem prevence a koordinátorem plánů pedagogické podpory. Všichni členové poradenského týmu vycházejí při své práci z profesních zkušeností, znalosti prostředí a atmosféry školy.

ŠPP úzce spolupracuje s vedením školy, s pedagogy a dalšími školskými poradenskými zařízeními (PPP, SPC).

Výchovný poradce – Mgr. Alena Justová

(konzultační hodiny: pondělí 13.30 – 14.15 hod., úterý 13.30 -14.30 hod.)

náplní práce je odborná pomoc žákům se speciálními vzdělávacími potřebami a poradenství k volbě povolání zaměřené na profesní a vzdělávací orientaci. Výchovný poradce koordinuje tvorbu IVP a nastavování podpůrných opatření, úzce spolupracuje s rodiči, třídními učiteli, se školními poradenskými zařízeními a s dalšími institucemi. Informuje rodiče o existenci a nabídkách středních škol v regionu a pomáhá a radí s vyřizováním administrativy spojené s podáváním přihlášek na tyto školy. Vede agendu žáků se SVP.

Školní metodik prevence Mgr. Ludmila Seemannová

(konzultační hodiny: pondělí 14.00 – 15.00 hod.)

je poradenským pracovníkem v oblasti primární prevence rizikového chování. Koordinuje tvorbu a naplňování cílů Minimálního preventivního programu (MPP). Úzce spolupracuje s třídními učiteli a rodiči.

Koordinátor plánů pedagogické podpory – Ivana Jedličková

(konzultační hodiny: pondělí 14.00 – 15.00 hod.)

pomáhá při prvotním vytipováním žáků, vytvářením PLPP a nastavováním podpůrných opatření 1. stupně. Spolupracuje s učiteli a rodiči a pomáhá s doporučením, jak upravit strategie pro potřeby výuky nebo chování žáka.

Asistenti pedagoga

jsou pedagogičtí pracovníci a jsou přiděleni do konkrétní třídy, kde se vzdělává alespoň jeden žák se speciálními vzdělávacími potřebami, kterému byl školským poradenským zařízením doporučen asistent pedagoga. Jeho úkolem ale není „pouze“ práce s konkrétním žákem nebo konkrétní skupinou žáků. Asistent pedagoga má asistovat učiteli v širším spektru jeho činností, což umožňuje učiteli, aby i on sám věnoval více času a pozornosti podpoře dalším žákům se speciálními vzdělávacími potřebami.

Říjen 2017
Po Út St čt So Ne

Pošlete odkaz známému

Jsme rádi, že jsme Vás zaujali

Pokud chcete vidět celé video, zašlete nám prosím svoji e-mailovou adresu a na oplátku Vám zašleme kompletní video.