Základní škola Jílové je zapojena do projektu PROKOM, který zaštiťuje Ústecký kraj. Projekt je zaměřen na podporu inkluzivního vzdělávání a rovného přístupu ke kvalitnímu vzdělávání pro žáky z 37 základních škol v Ústeckém kraji. Hlavní zaměření se orientuje na žáky se SVP (specifickými vzdělávacími potřebami), žáky ohrožené školním neúspěchem, a to zvyšováním komunikativních kompetencí, kompetencí k učení a vzdělávání.

Žáci se SVP se schází dvakrát týdně v neformálním klubu a cíleně s učitelkou rozvíjejí své kompetence.

V rámci tohoto projektu jsme uspořádali 12. dubna od 16hodin velikonoční workshop pro žáky 2. ročníků a jejich rodiny. Workshop byl zaměřen na vzájemné sdílení rodičů, dětí, školy a společné vytváření, vzdělávání a poznávání tradičních zvyků spojených s Velikonocemi. Akce se uskutečnila v prostorách budovy ZŠ na náměstí. Na návštěvníky čekaly výtvarné koutky, velikonoční kvíz, hry a jednoduché origamy. Mohli si vyzkoušet zdobení vajec voskem, drátkování, tvořili si krásné velikonoční dekorace. Měli možnost si prohlédnout a vyzkoušet některé pomůcky, které škola získala díky projektu PROKOM (tablety s logopedickými programy, didaktický a obrázkový materiál).

Chtěla bych poděkovat manželům Novotným, Nele Lopušanové, Terezce Svejkovské a Ondřeji Hlouškovi za pomoc při organizaci v průběhu celé akce. Poděkování patří také kolegyním Mgr. Lence Lešákové a Mgr. Šárce Hájkové.

Lucie Hloušková

Červen 2017
Po Út St čt So Ne

Pošlete odkaz známému

Jsme rádi, že jsme Vás zaujali

Pokud chcete vidět celé video, zašlete nám prosím svoji e-mailovou adresu a na oplátku Vám zašleme kompletní video.